Spotkanie wigilijne

23 grudzień, 2010

Dnia 23 grudnia 2010r. W Naszym Domu odbyło się spotkanie Wigilijne, na które zostały zaproszeni opiekunowie Naszych podopiecznych.

Początek imprezy rozpoczął się przywitaniem gości i podopiecznych następnie. Nasi aktorzy: Sylwia Orłowska, Maria Grandys, Ewa Januszczyk, Janusz Siemieniewski, Konrad Kirschhoff, Józef Reczek, Ryszard Staniak, Andrzej Czerniawski, Andrzej Jakóbicki, Marian Brzeski i Andrzej Teysler przedstawili jasełka.

Po krótkim przedstawieniu wspólnie łamaliśmy się chlebem, spożywaliśmy wigilijne dania (przygotowane przez pracownię kulinarną oraz bliskich Naszych podopiecznych) przy akompaniamencie kolęd.

Nasi aktorzy wypadli świetnie!!! Już nie możemy doczekać się następnej takiej integracji z rodzinami i oczywiście prezentów!!!!

(więcej…)

Spotkanie z choinką

17 grudzień, 2010

Wpiątek 17 grudnia przy Kościele Trójcy Świętej  uczestnicy ŚDS oraz mieszkańcy Zatorza  mogli na specjalnie przygotowanej choince powiesić ozdoby świąteczne oraz karteczki z życzeniami i marzeniami.

(więcej…)

Międzynarodowe Dni Wolontariatu

3 grudzień, 2010

Nasz Dom został zaproszony przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14 w ramach Międzynarodowych Dni Wolontariatu. Uczniowie IV ,V I i VI klas przygotowali dla nas przedstawienie. (więcej…)

Andrzejki

30 listopad, 2010

Pracownia komputerowa pod kierownictwem terapeutki Bożeny Bugajskiej zorganizowaała dla Naszych Domowników spotkanie andrzejkowe. Sylwia Orłowska, Józef Reczek i Ryszard Staniak przygotowali różne wróżby andrzejkowe, a podopieczna Daria Maciąg zaprojektowała drobny upominek dla Naszych Andrzejów. Nasza przebrana cyganeczka Sylwia Orłowska wróżyła z kolorów i kart. Wszyscy Domownicy świetnie się bawili przy wspólnym karaoke oraz przepysznym poczęstunku, który wykonała pracownia kulinarna pod kierownictwem nowej terapeutki Ireny Podwojskiej. (więcej…)

Impreza w Suszu

14 październik, 2010

Dnia 14 października Nasz  Dom został zaproszony przez WTZ w Suszu na imprezę z okazji VII Przeglądu Artystycznego. ,,Świat talentów w Krainie Elfów’’. (więcej…)

,,Pożegnanie lata, przywitanie jesieni’’

30 wrzesień, 2010

Impreza integracyjna z okazji przywitania jesieni odbyła się na posesji Naszego Domu, na którą zaprosiliśmy: (więcej…)

Wycieczka do Kadyn

14 lipiec, 2010

Na program wycieczki ,,złożyły się’’:

-część kulinarna na leśnej polanie przy wspólnym grillowaniu

-część sportowa- gra w siatkówkę

-część wokalna-wspólne śpiewanie przy gitarze

-część relaksacyjna: plażowanie, opalanie się, odpoczywanie pod parasolami.

Impreza bardzo Nam się podobała i trudno było się pożegnać z wodą. Oby takich imprez było więcej!!!
(więcej…)

III Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia “Jesteśmy razem” w Górowie Iławeckim

18 czerwiec, 2010

Paweł Gołębiewski

Dnia 18.06.2010 r. reprezentacja naszego ŚDS „Lazarus” w składzie: Paweł Gołębiewski, Bożena Bugajska, Piotr Pietraszkiewicz, Andrzej Antczak, Grzegorz Żukowski oraz Konrad Kirschoff oraz kibice: Sylwia Orłowska, Andrzej Czerniawski i Janusz Siemieniewski pojechała do Górowa Iławeckiego na III Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”.

Zawody odbyły się w Gimnazjum Nr 1 i uczestniczyły w nich reprezentacje WTZ i ŚDS z całego województwa Warmińsko-Mazurskiego min. z: Bartoszyc, Ornety, Henrykowa, 2 ekipy z Centrum Barka (organizatorzy). (więcej…)

XII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny

9 czerwiec, 2010

Dnia 08.06.2010r. w Środowiskowym Domu Samopomocy „Lazarus’’ odbyła się impreza z okazji XII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny pt.: „Silna i aktywna rodzina szansą na godziwe życie”

Wśród zaproszonych Gości znaleźli się: Pani Teresa Szymańska, Pani Iwona  Pietraszkiewicz, Pani Danuta Figur, Pani Marzena Lipińska, Pani Zofia Kwaterowska oraz przedstawiciele rodzin i uczestnicy:

-Środowiskowego Domu Samopomocy z Jegłownika

-Warsztatów Terapii Zajęciowej w Elblągu z ul. Beniowskiego

-Klasa II B ze Szkoły Podstawowej Nr 15 w Elblągu

(więcej…)

I Turniej Rzutu Podkową

27 maj, 2010

Dnia 27.05.2010 r. w Naszym Środowiskowym Domu Samopomocy „Lazarus” odbył się I Turniej Rzutu Podkową. Na turniej przybyły zaproszone drużyny z: (więcej…)

Bażantarnia

21 maj, 2010

Dnia 21 maja 2010 roku wzięliśmy udział w V Integracyjnym Rajdzie Rowerowym, który był zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy z ul. Winnej. Uczestniczyliśmy w podsumowującym to wydarzenie ognisku i skorzystaliśmy z szeregu atrakcji  tam oferowanych. Poza tradycyjnymi kiełbaskami , mięliśmy okazję spróbować swoich sił w dyscyplinie Nordic Walking, czyli chodzeniu przy pomocy kijków. Ponadto był stolik plastyczny przy którym można było aktywizować się artystycznie. Obejrzeliśmy pokaz capoeiry,a nawet graliśmy w piłkę nożną. Nad wyraz zaangażowaliśmy się w śpiewo – granie przy ognisku. Wraz z uczestnikami i terapeutami z elbląskich ośrodków wybornie spędziliśmy czas. (więcej…)

V Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego

18 maj, 2010

Dnia 18.05.2010 roku reprezentacja naszego ŚDS w składzie: D. Maciąg, A. Antczak, K. Kirschoff  i G. Żukowski wzięła udział w V Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego „Gra Pojedyncza” organizowanym przez ŚDS z ul. Winnej. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszych wspaniałych kibiców. Niesieni bardzo głośnym dopingiem A. Antczak i G. Żukowski doszli aż do półfinałów a następnie

(więcej…)

Rozpoczęcie tygodnia osób niepełnosprawnych

16 maj, 2010

16 maja 2010 r. na Bulwarze Zygmunta Augusta z okazji Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, jak co roku, odbył się festyn i kiermasz. W tym dniu Nasz Dom wystawił stoisko, na którym zostały zaprezentowane wyroby wykonane przez Naszych Podopiecznych oraz tablica z wierszami Naszych Poetów. Impreza została ukończona występami różnych zespołów, oczywiście Naszych „Lazurków’’ również. Uroczystości się udały, nie zabrakło grochówki i gorącej herbaty. Pogoda też dopisała, bo nie padało. Zawarliśmy nowe znajomości z Podopiecznymi i Terapeutami z innych Ośrodków, aż ciężko było się rozstać!!! To był udany, miły dzień!!!

VII Olimpiada Informatyczna w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Marzęcinie

22 kwiecień, 2010

Daria Maciąg odbiera dyplom dla zespołu na Olimpiadzie Informatycznej w MarzęcinieDnia 22.04.2010 roku odbyła się VII Olimpiada Informatyczna w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Marzęcinie.  Brało w niej udział 6 ekip z Warsztatów Terapii

(więcej…)

Wycieczka do Warszawy

24 marzec, 2010


warszawa wycieczka lazarusDnia 23.03.2010 r. wraz z pięcioma uczestnikami, wytypowanymi w ramach nagrody za szczególną działalność w ŚDS wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Tymi uczestnikami  byli: Józef Reczek, Marta Kossendowska, Grzegorz Żukowski, Daria Maciąg oraz Damian Pociejewski. Zwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym mogliśmy uzyskać informacje o tragicznych losach Polaków w czasie Powstania. (więcej…)

Dzień Kobiet

8 marzec, 2010

W dniu dzisiejszym odbyło się w ŚDS „LAZARUS” uroczystość z okazji Dnia Kobiet.

Wzięli w niej udział pracownicy biura ESPH „LAZARUS”, pracownicy i podopieczni ŚDS „ LAZARUS”. (więcej…)

Walentynki

12 luty, 2010

Dzisiaj w ŚDS LAZARUS miała miejsce uroczystość z okazji „Walentynek”, na którą przygotowano program artystyczny:

  1. Odczytanie sentencji o miłości
  2. Recytacja wierszy
  3. „Ku pokrzepieniu serc” – autorstwa Mirosławy Maciejczak i

    „Wiem” – Krzysztofa Sadowskiego

  4. Loteria walentynkowa
  5. Wspólne karaoke
  6. Wręczenie prezentów wykonanych przez Pracownię plastyczną
  7. Poczęstunek

Wszyscy podopieczni się świetnie bawili, w radosnych nastrojach powrócili do swych domów.

Przedstawienie pt. Kopciuszek”

10 luty, 2010

W dniu dzisiejszym o godzinie 10.00 w Środowiskowym Domu Samopomocy odbyło się przedstawienie pt. Kopciuszek”. Przygotowane przez dzieci z trzeciej integracyjnej klasy Szkoły Podstawowej Nr 6. Udział w nim wzięło 12-ro dzieci. Wykorzystały do przedstawienia chustę terapeutyczną i podkład muzyczny. Nad całością czuwały Panie wychowawczynie. Nasi podopieczni z dużym zainteresowaniem obejrzeli przedstawienia, bardzo im się podobało o czym świadczyły gromkie brawa.

(więcej…)

Dzień Babci i Dziadka

21 styczeń, 2010

W Środowiskowym Domu Samopomocy LAZARUS został zorganizowany Dzień Babci i Dziadka. Z okazji tego święta wręczono Naszym podopiecznym bukiety suszonych kwiatów, przygotowane przez Pracownię Plastyczno-literacką, oraz laurki wykonane w pracowni komputerowej. (więcej…)