20 grudzień, 2011

(więcej…)

Wycieczka do teatru elbląskiego

2 listopad, 2011

Wycieczka do teatru elbląskiego

21 października 20011 ( piątek) wraz z 6 uczestników wybraliśmy się miejskim autobusem do teatru na  spektakl ,, O co biega”.

Wszyscy świetnie się bawiliśmy,   śmiechu było co nie miara, wszystkim się podobało, a co najważniejsze wróciliśmy do Naszego Domu pełni zachwytu i dobrego humoru.

(więcej…)

Wycieczka do Krynicy Morskiej

31 sierpień, 2011

Wycieczka do Krynicy Morskiej

Dnia 29.08.( poniedziałek) Nasz Dom wybrał się na wycieczkę do Krynicy Morskiej. Z Elbląga wyjechaliśmy autokarem do Fromborka, a gdy już byliśmy na miejscu statkiem popłynęliśmy do Krynicy Morskiej. Mimo lekkiego deszczu nie przestraszyliśmy się i podziwialiśmy piękne widoki podróżując kolejką.

Po pysznym obiedzie w restauracji cali i zmęczeni po całym dniu wyprawy wróciliśmy do Elbląga.

(więcej…)

Dni Pruskie

17 czerwiec, 2011

Dni Pruskie

Dnia 17  czerwca (piątek) 2011r.  siedmioro z Naszych podopiecznych wybrało się z opiekunami do Górowa Iławieckiego na Dni Pruskie. Zostaliśmy oprowadzeni po ośrodku ,,Barka’’. Po zwiedzeniu całego ośrodka  gospodarze zaprosili Nas na herbatę i kawę  z ciastkiem. (więcej…)

XIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny ,,Rodzina najważniejsza!- Postaw na Rodzinę”

24 maj, 2011

24 maja 2011 r. ( wtorek) na terenie Naszego Domu odbył się festyn z okazji XIII Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny (więcej…)

Gra w tenisa

19 maj, 2011

Gra w tenisa

Dnia 19.05 ( czwartek) Nasza ekipa w składzie: Grzegorz Żukowski, Jarosław Rosa oraz kibice wybrała się  na VI Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego, gdzie reprezentant rodziny pan Jurek zdobył dla Nas  I miejsce. Dzięki świetnym kibicom i wspaniałej atmosferze dzień ten będziemy wspominać z uśmiechem na twarzach. (więcej…)

Spotkanie Wielkanocne

25 kwiecień, 2011

Spotkanie Wielkanocne

Dnia 24.04.( czwartek) w Naszym Domu odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wspólnie z uczestnikami zostało przygotowane śniadanie świąteczne, na które zaprosiliśmy wszystkich pracowników ESPH ,,Lazarus”. Nasi podopieczni w składzie: Janusz Siemieniewski i Józef Reczek specjalnie na tą okoliczność ułożyli wiersze. (więcej…)

I DZIEŃ WIOSNY- ŻEGANAJ ZIMO !!!

23 marzec, 2011

I DZIEŃ WIOSNY- ŻEGANAJ ZIMO !!!

Jak co roku od powstania Naszego Domu nasi podopieczni z pracowni krawieckiej przygotowali ekologiczną Marzannę, którą z okazji przywitania wiosny mogliśmy spalić. Pożegnanie zimy odbyło się na świeżym powietrzu  przy ogrzewającym nas ognisku i smacznym grillowaniu.

(więcej…)

Dzień Kobiet

9 marzec, 2011

Dnia 8 marca 2011(wtorek) Nasi panowie z ŚDS oraz męska część kadry złożyła wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia.

Każda z pań otrzymała piękną różyczkę oraz moc życzeń. Panowie spisaliście się na MEDAL!!! (więcej…)

KARNAWAŁ

2 marzec, 2011

Dnia 1 marca 2011 w Naszym Domu odbyła się potańcówka z okazji kończącego się karnawału. (więcej…)

Walentynki

14 luty, 2011

Walentynki

Nasza grupa artystyczna, w składzie: Sylwia Orłowska, Józef Reczek, Janusz Siemieniewski i Ryszard Staniak na tą specjalną okazję przygotowała krótką inscenizację. Oprócz scenki uczestnicy: Józef Reczek i Janusz Siemieniewski wyrecytowali swoje wiersze. Każdy z domowników otrzymał walentynkę (wykonaną przez pracownię  plastyczno-literacką oraz  pracownię komputerową). Oczywiście nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez pracownię kulinarną. (więcej…)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

7 luty, 2011

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 21.01.2011 (piątek) obchodziliśmy w Naszym Domu Dzień Babci i Dziadka. Pracownia komputerowa, w składzie: Sylwia Orłowska, Józef Reczek oraz Janusz Siemieniewski przygotowała dla Naszych podopiecznych przedstawienie pt. ,,Nowoczesna babcia’’.
Oprócz scenki wyrecytowane zostały także wiersze napisane przez Janusza Siemnieniewskiego, Jana Dekarza oraz Mirkę Dubanowską dla Babć i Dziadków.
Przez pracownię kulinarną został przygotowany pyszny poczęstunek, a czas umilał nam swoim śpiewem Pan Zbyszek. (więcej…)