23 grudzień, 2015

WIGILIA

18 grudzień, 2015

WIGILIA

Dnia 15 grudnia 2015 r. w Naszym Domu odbyła się Wigilia dla naszych podopiecznych. Wśród  gości znaleźli się także nasi dawni uczestnicy. Po pięknych życzeniach skierowanych od Pani Prezes Izabeli Babraj i Dyrektor Jolanty Gołębiewskiej oraz Kierownika ŚDS Pawła Gołębiewskiego wspólnie

(więcej…)

TRENING MIESZKANIOWY

7 grudzień, 2015

TRENING MIESZKANIOWY

W dniach 04.12.- 06.12.2015 r. w Naszym Domku  po raz pierwszy odbył się trening mieszkaniowy.

(więcej…)

ANDRZEJKOWO

27 listopad, 2015

ANDRZEJKOWO

Dnia 26 listopada w Naszym Domku odbyła się zabawa Andrzejkowa. Wśród zaproszonych gości znaleźli się uczestnicy WTZ przy ul. Saperów.

(więcej…)

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

23 listopad, 2015

DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

W piątek, 20 listopada  z okazji  Dnia Pracownika Socjalnego w Kamieniczkach Elbląskich przy ul. Św. Ducha nagrodzono m. in.

(więcej…)

KURS OPIEKUN OSÓB STARSZYCH

19 listopad, 2015

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św.Łazarza informuje o prowadzonych zapisach na 130 godzinny kurs Opiekun Osób starszych. Zajęcia odbywać się będą w naszej siedzibie. Koszt kursu to 400 zł, płatne w dwóch ratach. Telefon kontaktowy 55 642 70 05 .

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

BIEG DLA TOMKA

12 listopad, 2015

BIEG DLA TOMKA

Podczas Biegu Niepodległości 11 listopada Nasza ekipa wzięła udział w przemarszu. W trakcie całej imprezy zbierane były pieniądze na  protezę dla naszego uczestnika Tomasza Kłosińskiego.

Terapeutki Ilona Buczyńska i Izabela Jasiulewicz wzięły udział  razem z 300 elblążanami w biegu główny o dystansie 11 km i 110 metrów.

Gratulujemy kondycji i odwagi !!!!!

(więcej…)

WYSTĘP AKTORÓW

26 październik, 2015

WYSTĘP AKTORÓW

Dnia 23 października ( piątek) w naszym domu gościliśmy po raz kolejny aktorów z Krakowa.

(więcej…)

SZWAGRY

13 październik, 2015

SZWAGRY

Dnia 8 października(czwartek) w Naszym domu gościliśmy zespół muzyczny Szwagry z WTZ  przy ul. Beniowskiego.

(więcej…)

DLA TOMKA

6 październik, 2015

DLA TOMKA

Mija 5 lat ciężkich zmagań  naszego uczestnika Tomka, który codziennie pracuje nad wzmocnieniem mięśni całego ciała, aby stanąć w końcu na nogi. W Tomka przypadku nie jest to proste, gdyż nie wszystkie partie funkcjonują prawidłowo, mimo to się nie poddaje.Aktualnie zbieramy na stałą protezę, której koszt wynosi 38 000 zł. Z pomocą przyszła fundacja TVN – 4900 zł i NFZ – 5500 zł. Brakuje nam 27 600 zł dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc, każda złotówka zbliża Tomka do jego celu !!!! Niestety mamy wyznaczony termin do zebrania pieniędzy, który upływa 22.11.2015 .
Z góry dziękujemy.

(więcej…)

WYJAZD DO OSTRÓDY

29 wrzesień, 2015

WYJAZD DO OSTRÓDY

Dnia 25 września udaliśmy się pełni dobrych humorów do Ostródy na spotkanie z okazji zakończenia lata,  przez Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Bratek”. Było nas sporo, bo aż 18 osób. Impreza była słoneczna i wesoła, jak przestało na ostatni dzień lata :-( (więcej…)

POŻEGNANIE WAKACJI

3 wrzesień, 2015

POŻEGNANIE WAKACJI

Dnia 28.08.2015 r. wybraliśmy się  nad jezioro Wuksniki , aby pożegnać wakacje. Niestety pogoda nam nie dopisała, ale my się deszczu nie boimy :-)

Żeby było nam cieplej rozpaliliśmy ognisko, a co odważniejsi wykąpali się w jeziorze. (więcej…)

O WARMIO MOJA MIŁA…

3 wrzesień, 2015

O WARMIO MOJA MIŁA...

Dnia 25 sierpnia 2015r.uczestnicy naszego domu w składzie: R.Nowakowski, A. Teysler, J. Reczek, M. Małczyński, D. Wójcik i M. Sadowski pod opieką terapeutów: H. Wielgolaskiej i A. Karolaka wzięli udział w IV WOJEWÓDZKIM KABARETONIE ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW SAMOPOMOCY WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO – MAZURSKIEGO.

(więcej…)

WYSTĘP AKTORÓW

24 sierpień, 2015

WYSTĘP AKTORÓW

W LAZARUSIE ZE SZTUKĄ ZA PAN BRAT

19 sierpnia 2015 r. (tj.środa) gościliśmy w naszych skromnych progach parę aktorów z Krakowa. Tym razem kontakt ze sztuką nie dość, że był dość długi i ku naszej radości pełen śmiechu, dobrego humoru oraz świetnej gry aktorskiej. Aktorzy zapoznali nas z dowcipem Aleksandra Fredry, prezentując fragmenty znanych komedii: “Zemsta”, “Śluby panieńskie”, “Damy i huzary” oraz “Mąż i żona”. Było się z czego pośmiać. (więcej…)

WYCIECZKA DO MUZEUM

24 sierpień, 2015

WYCIECZKA DO MUZEUM

Z historią za pan brat czyli o naszych wycieczkach do Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu

W dniach 5, 6 i 12 sierpnia 2015r. trzy grupy uczestników naszego domu (razem 25 osób) udało się do Muzeum Archeologiczno – Historycznego na ciekawe spotkanie z historią. Tym razem  wystawę pod tytułem “Świadectwa.Historia w twarzach – twarze historii”. (więcej…)

Z LOTU PTAKA…

14 lipiec, 2015

Z LOTU PTAKA...

Dnia 11.07.2015r.(sobota) grupa 4-osobowa wybrała się na elbląskie lotnisko, by polecieć do Ornety na pokaz modeli. Wylot z lotniska przewidziany był na godz. 10:00 i po instruktarzu pilota nasi uczestnicy wsiedli do samolotu, by ujrzeć piękne widoki,, z lotu ptaka”. (więcej…)

ZAWODY WE WŁADYSŁAWOWIE

13 lipiec, 2015

ZAWODY WE WŁADYSŁAWOWIE

Dnia 10.07.2015r.(piątek) grupa 3-osobowa wraz z kierowcą wybrała się na zawody w rzucie lotką do DPS ,, Krokus” we Władysławowie.

W zawodach oprócz Nas wzięli udział :

- Gospodarze DPS ,,Krokus”,

- DPS ,,Niezapominajka” ,

- DPS Rangóry,

- ŚDS Przezmark

(więcej…)

BRZOSTKOWISKO

6 lipiec, 2015

BRZOSTKOWISKO

W dniach 01.07.-02.07.2015 r. wybraliśmy się na wycieczką do Gospodarstwa Agroturystycznego ,, Brzostkowisko” . Nocowaliśmy w domkach 5-cio i 6-cio  osobowych.

Całe gospodarstwo mieści się w lesie, gdzie wczesnym rankiem można wybrać się na grzyby.


Po pysznym obiedzie dołączył do nas Pan Zbyszek ze swoim sprzętem muzycznym, przy którym tańcom i świetnej zabawie nie było końca. Spacerując po obiekcie spotkaliśmy kózki, bawoły indyjskie, bydło węgierskie, byka, kucyki, a nawet można było zobaczyć orła bielika.  Nad stawikiem miłośnicy ryb mogli powędkować i  popływać łódką.

(więcej…)

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

3 lipiec, 2015

PRZEGLĄD ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH

Dnia 30 czerwca w Naszym Domu odbył się przegląd zespołów muzycznych, gdzie Nasi goście  mogli zaprezentować swoje umiejętności estradowe i wokalne. (więcej…)

NATANGIA 2015

15 czerwiec, 2015

NATANGIA 2015

Dnia 12.06.2015r.(piątek) grupa 5-osobowa wraz z terapeutami i kierownikiem ŚDS w składzie: Marek Sadowski, Tomasz Kłosiński, Wioletta Kłosińska, Andrzej Czerniawski i Andrzej Jakóbicki  wybrała się   do Górowa Iławeckiego  na  ,,Dni Staropruskie – Natangia 2015’’ (więcej…)

URODZINY W MIKOŁAJKACH

12 czerwiec, 2015

URODZINY W MIKOŁAJKACH

Dnia 10 czerwca 2015 r. grupa 6-cio osobowa z Naszego Domu w składzie: Daria Maciąg ,Andrzej Wojarz , Marek Małczyński, Marek Sadowski, Józef Lazur, Adriana Hajduk oraz terapeuci i kierowca: Ilona Buczyńska , Monika Śliwka- Rudzik i Paweł Buczyński , wybrała się do Mikołajek na  X Wojewódzki Integracyjny Zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy pod hasłem: ,, Wspominamy lata minione”.

http://www.lazarus.elblag.com.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gif

Program dnia był bardzo atrakcyjny, gdyż każdy z zaproszonych Domów miał przedstawić dowolną prezentację życzeń dla Środowiskowego Domu w  Mikołajkach.

Nasz uczestnik, Józef Reczek specjalnie na tę okazję napisał wiersz z życzeniami, który wyrecytował na miejscu Pan Andrzej Wojarz.

(więcej…)

DRZWI OTWARTE ŚDS

29 maj, 2015

DRZWI OTWARTE ŚDS

Dnia 28 maja 2015r. w Naszym Domku w ramach Drzwi Otwartych  gościliśmy aktorów z Krakowa, którzy przybliżyli Nam zasady Ruchu Drogowego.

Największą atrakcją, którą wspominamy z tego pamiętnego czwartku była przejażdżka samochodem  dla osób niepełnosprawnych. (więcej…)

ZAWODY SPORTOWE

26 maj, 2015

ZAWODY SPORTOWE

Dnia 25 maja 2015 r. w Centrum Sportowo-Biznesowym  przy ul. Grunwaldzkiej w Elblągu  odbyły się zawody sportowe rozgrywane w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych, które  miały na celu zintegrować  Środowiskowe Domy Samopomocy , Domy Pomocy Społecznej, Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz wszystkie osoby niepełnosprawne. (więcej…)

BULWAR ZYGMUNTA

26 maj, 2015

BULWAR ZYGMUNTA

Dnia 24. 05.2015r. wybraliśmy się wraz z naszymi uczestnikami na Bulwar Zygmunta, gdzie odbył się XXIII Festyn Integracyjny ,, Nadajemy  Ton”, który rozpoczął Tydzień Osób Niepełnosprawnych. (więcej…)

PIKNIK RODZINNY

18 maj, 2015

PIKNIK RODZINNY

W niedzielę 17 maja 2015 r. reprezentacja z Naszego  Domu wybrała się na piknik rodzinny do Parku Modrzewia, organizowanego przez Elbląską Radę Seniorów oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ,,ę”, które realizują projekt ,, Zoom na Rady Seniorów”.

Podczas pikniku mieliśmy okazję zaprezentować swoje wyroby , a Nasze ..Lazurki” rozgrzewały wszystkich obecnych swoim występem muzyki biesiadnej.

(więcej…)

WIECZÓR POETYCKI

18 maj, 2015

WIECZÓR POETYCKI

Dnia 15 maja 2015 r. o godz. 17:00 w Bibliotece na ul. Słonecznej w Elblągu odbył się Wieczór Poetycki Pana Józefa Reczka , połączony z wystawą prac malarskich Pana  Andrzeja Teyslera.

Obaj Panowie są uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy ,, Lazarus”. Pan Józef Reczek jest uczestnikiem zajęć Sali Ceramiczno-Garncarskiej, zaś  Pan Andrzej Teysler Sali Plastyczno- Literackiej.   Jest to drugi już wieczór poetycki, zorganizowany z inicjatywy Pani Mirosławy Maciejczak- instruktora terapii zajęciowej, która prowadzi treningi umiejętności w Sali Plastyczno-Literackiej.

(więcej…)

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

3 kwiecień, 2015

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

Dnia 02 .04. 2015r.  w Naszym Domu odbyło się spotkanie wielkanocne. Wraz z Zarządem ESPH ,,Lazarus” usiedliśmy  razem do śniadania przygotowanego przez salę kulinarną.

Pan  Skarbnik Henryk Wojciechowski  i kierownik ŚDS złożyli nam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

(więcej…)

3 kwiecień, 2015

(więcej…)

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

25 marzec, 2015

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

DOCZEKALIŚMY SIĘ , JUŻ WIOSNAAAAAAAAAA…..

(więcej…)

,,CO NAM W DUSZY GRA”

16 marzec, 2015

,,CO NAM W DUSZY GRA

14 marca (sobota) w dużej sali kina Światowid odbył się III Przegląd zespołów seniorskich  ,,Co nam w duszy gra”. (więcej…)

DZIEŃ KOBIET

10 marzec, 2015

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet nasi mężczyźni zorganizowali spotkanie integracyjne, gdzie każda z Pań oprócz życzeń, otrzymała słodki upominek.

Nasz poeta, Józef Reczek specjalnie dla płci pięknej napisał wiersz na tę okazję ( przeczytany przez  Karolinę Rychlak)  oraz historię powstania tegoż święta.

(więcej…)

WALENTYNKI

16 luty, 2015

WALENTYNKI

12 lutego 2015 r. (czwartek) świętowaliśmy dzień z okazji Tłustego Czwartku oraz zbliżające się wielkimi krokami Walentynki. Nasza sala treningu umiejętności kulinarnych przygotowała na ten dzień przepyszne gniazdka (było ich aż 170!!!).

Nasza uczestniczka z Sali treningu umiejętności krawieckich ,Elżbieta Palczyńska wprowadziła nas w historię tradycyjnego pączka oraz dnia wszystkich zakochanych.

Każdy z naszych kochanych uczestników otrzymał serduszka z  życzeniami,  przygotowane przez salę plastyczną,  fryzjersko-kosmetyczną i komputerową.

(więcej…)

PRZEDSTAWIENIE

10 luty, 2015

PRZEDSTAWIENIE

6 lutego 2015 r.( piątek) w Naszym Domku gościliśmy po raz kolejny aktorów z Krakowa.

(więcej…)

BAL KARNAWAŁOWY

22 styczeń, 2015

BAL KARNAWAŁOWY


Dnia 21 stycznia 2015r. w Naszym Domku odbył się Bal karnawałowy połączony z uroczystymi obchodami Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pan kierownik Paweł Gołębiewski przywitał uczestników oraz gości przybyłych z ŚDS przy ul. Winnej  w Elblągu.

(więcej…)

WYSTĘP ZESPOŁU ,,DEJ”

19 styczeń, 2015

WYSTĘP ZESPOŁU ,,DEJ

Dnia 15 stycznia 2015r. o godz.11:00 Nasz Dom gościł zespół muzyczny ,,Dej” ( trio), który powstał 3 lata temu.

Członkowie tego zespołu to absolwenci Szkoły Muzycznej w Elblągu: Dorota, Edek, Jagoda. Osoby te zainspirowane zjazdem Absolwentów Szkoły Muzycznej postanowiły ,,odkurzyć” swoje instrumenty i pod kierownictwem P. Ryszarda Skotnickiego , zaczęły ćwiczyć i doskonalić swoją grę.

(więcej…)