Zabawa Andrzejkowa

6 grudzień, 2012

Zabawa Andrzejkowa


Dnia 28.11.2012 w Naszym Domu odbyła się zabawa Andrzejkowa. Nasza Pani Irenka z sali kulinarnej upiekła pyszne ciasto. Pan Józef przygrywał z  Naszym Panem kierownikiem piosenki.

Sala pięknie ozdobiona była serpentynami i kolorowymi balonami przez panią Mireczkę z pracowni plastyczno- literackiej oraz panią Katarzyną z pracowni krawieckiej.

Zabawa Andrzejkowa rozpoczęła się o godzinie 11:00, a bawiliśmy się aż do godziny 13:00.

Tańcom i dobrej zabawie nie było końca.


(więcej…)

Dzień Pracownika Socjalnego 2012

6 grudzień, 2012

Dzień Pracownika Socjalnego 2012


Uroczyście obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego w Ratuszu Staromiejskim, sześćdziesiąt osób z tej okazji odebrało  nagrody i gratulacje z rąk prezydenta miasta Grzegorza Nowaczyka. (więcej…)

FESTIWAL MUZYCZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PIENIĘŻNIE

8 październik, 2012

FESTIWAL MUZYCZNY OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W PIENIĘŻNIE

W  dniu 26.09.2012 r. Nasz zespół muzyczny ,,Lazurki’’ uczestniczył w Festiwalu Muzycznym Osób Niepełnosprawnych w Pieniężnie. Oprócz Naszego Domu wystąpiło 11 zespołów z całego województwa. Otrzymaliśmy od organizatorów Domu Środowiskowego ,,Bajka’’ nagrody: puchar oraz matę muzyczną do tańca.

Zespół wystąpił w składzie:

Józef Reczek- śpiew,

Andrzej Czerniawski-perkusja,

Urszula Wilma-śpiew,

Andrzej Jakóbicki-śpiew,

Marek Sadowski-tamburyno,

Marek Małczyński-tamburyno,

Kierownik ŚDS Paweł Gołębiewski – trąbka,

Kadra ,,Lazarusa’’- Andrzej Karolak- gitara,

Józef  Zarzycki- klawisz.

(więcej…)

IV Spotkanie ,, Nikiforiady”

26 wrzesień, 2012

IV Spotkanie ,, Nikiforiady


Dnia 20.09.2012 ( czwartek) byliśmy na IV Spotkaniu ,, Nikiforiady” pt. ,, Teatr Roztańczony. Kolaż”, które odbyło się w Miejskim Domu Kultury w Ornecie w godz. 9:30 – 16:30. Hasło przewodnie tego spotkania brzmiało: ,, Człowiek odkrywa siebie, gdy zmierzy się z przeszkodami”

Impreza ta odbyła się pod patronatem Wojewody warmińsko- Mazurskiego i Starosty Powiatu Lidzbarskiego. Zaś organizatorami ,, Nikiforiady” byli:  ŚDS ,,Sielanka” w Henrykowie i Caritas Arichidiecezji Przemysko- Warszawskiej.

Tematem ,, Teatru Roztańczonego” były różne formy sceniczne: teatr tańca, teatr cieni, pantomima, dialog, kabaret, musical i piosenka z elementami choreografii.

Na ,, Kolaż” złożyły się piękne prace wykonane ,, mieszanymi technikami”. Były to prace o głębokiej ekspresji, różnorodnej tematyce i kolorystyce.

(więcej…)

WYJAZD NA KONCERT MUZYCZNY

19 wrzesień, 2012

WYJAZD NA KONCERT MUZYCZNY


Dnia 17.09.2012 (poniedziałek)  Nasz   Dom  wybrał  się do  Domu  Pomocy  Społecznej   przy ul. Toruńskiej na koncert  muzyczny .Naszym  Gościem,  który  zaszczycił  Nas  swoją  obecnością  był  zespół  z  Norwegii.  Pod  okiem  dyrygenta -  syna Naszej  pani  prezes  Izabeli  Babraj,  przedstawił  Nam  kilka pięknych  utworów  w  języku  norweskim  oraz  angielskim.

Z  całego  serca   dziękujemy   i  z  cierpliwością  oczekujemy  na  kolejne  występy.

(więcej…)

XI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE ,, SCHIZOFRENIA- OTWÓRZCIE DRZWI”

19 wrzesień, 2012

XI OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ  SOLIDARNOŚCI Z OSOBAMI CHORUJĄCYMI PSYCHICZNIE ,, SCHIZOFRENIA- OTWÓRZCIE DRZWI”

Dnia  16.09.2012 (niedziela)  wybraliśmy  się  z  uczestnikami  na  piknik do   Bażantarni  na  XI  Ogólnopolski   Dzień  Solidarności   z  Osobami  Chorującymi   Psychicznie   „  Schizofrenia  – otwórzcie   Drzwi” .  Podczas  pikniku   wszyscy   solidaryzowali   się   ze  wszystkimi    chorymi   przechodząc   przez   symboliczne   otwarte  Drzwi .  Impreza  miała   zintegrować   chorych.  Nasz  Dom  w  ramach   integracji  przedstawił  wyroby  wykonywane   przez  uczestników   poszczególnych   sal  oraz  wszyscy  obecni mogli  skorzystać  ze  sprzętu rehabilitacyjnego.

(więcej…)

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA ELBLĄG

10 sierpień, 2012

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA ELBLĄG

Dnia 07.08.2012 r. (wtorek) w MOSIR  przy ul. Karowa w Elblągu odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezydenta miasta Elbląga oraz Puchar Prezesa Stowarzyszenia,, Lazarus’’. Nasi uczestnicy w składzie: Grzegorz Żukowski, Daria Maciąg i Mirosław Mikołajski zmagali się z pozostałymi zawodnikami z ŚDS przy ul. Winnej w Elblągu, Górowa Iławeckiego, Kwietniewa i ,,TEAM ZATORZA‘’. Turniej rozpoczął się przywitaniem gości przez Panią Prezes- Izabelę Babraj i Panią Dyrektor ESPH ,, Lazarus’’- Jolantę Gołębiewską oraz Kierownika ŚDS ,, Lazarus’’- Pawła Gołębiewskiego;

(więcej…)

VII WOJEWÓDZKI ZJAZD ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW POMOCY W MIKOŁAJKACH.

5 lipiec, 2012

VII WOJEWÓDZKI ZJAZD ŚRODOWISKOWYCH DOMÓW POMOCY       W MIKOŁAJKACH.

Dnia 26.06. 2012 ( wtorek)reprezentacja Naszego Domu w składzie: Grzegorz Żukowski, Józef Reczek, Marek Sadowski, Daria Maciąg, Maria Sokołowska, Jadwiga Rudnicka  i Karolina Rychlak  wybrała się na VII Wojewódzki Zjazd Środowiskowych Domów Samopomocy w Mikołajkach. Musieliśmy wyjechać bardzo wcześnie żeby bezpiecznie dotrzeć do celu. Gdy byliśmy już na miejscu gospodarze wręczyli Nam klucze do naszych pokoi 1,2, 3- osobowych, aby się w nich rozlokować i przygotować do występu. Dalsze atrakcje odbyły się wg programu, który otrzymaliśmy przy rejestracji.

(więcej…)

Dni Staropruskie- Natangia 2012

26 czerwiec, 2012

Dni Staropruskie- Natangia 2012


W dniu 22.06.2012r.(piątek) wybraliśmy się  do Górowa Iławeckiego  na    ,,Dni Staropruskie – Natangia 2012’’


(więcej…)

V Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego

20 czerwiec, 2012

V Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego


Dnia 14.06.2012r. ( czwartek)  w Górowie Iławeckim odbył się    V Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Prezesa Stowarzyszenia ,, Jesteśmy Razem’’ oczywiście i My tam byliśmy!!!

Turniej rozpoczął się przywitaniem gości i zawodników przez Prezesa Stowarzyszenia ,, Jesteśmy Razem’’.

(więcej…)

XIX Warmińsko- Mazurskie Dni Rodziny ,, Rodzina stawia na zdrowie’’

29 maj, 2012

XIX Warmińsko- Mazurskie Dni Rodziny ,, Rodzina stawia na zdrowie’’


XIX Warmińsko- Mazurskie Dni Rodziny ,, Rodzina stawia na zdrowie’’

23 maja 2012 r. (środa) na terenie Naszego Domu odbył się festyn z okazji XIX Warmińskich Mazurskich Dni Rodziny ,,Rodzina stawia na zdrowie’’. Atrakcją spotkania była kiełbaska z grilla, konkurencje sportowe( tj. szachy, rzut podkową, rzut piłką lekarską, bieg w worku) konkurs kulinarny i poetycki oraz przegląd zespołów muzycznych ( ,,Beadbox” Gimnazjum nr 9- Andrzej Pawłowski, Jan Symołon- Górowo Iławeckie, Teresa Figat- Winna, ,, Stefanki”- Pieniężno, klasa I b – SP 15 w Elblągu oraz ,, Lazurki”). A czas umilała nam w trakcie imprezy kapela ,, Potok”


W spotkaniu brały udział także rodziny Naszych uczestników oraz Środowiskowe Domy z ul. Winnej w Elblągu, ŚDS z Górowa Iławeckiego, ŚDS  Pieniężno, ŚDS Kwietniewo oraz goście z Departamentu Społecznego: pani Teresa Szymańska i pani Barbara Woronowicz oraz Nasz sponsor Stanisław Jasina.

Imprezę rozpoczął swoim przemówieniem kierownik,, Lazarusa’’ po nim swoimi częściami artystycznymi zachwyciły Nas dzieci ze Szkół Podstawowych nr 14 i 15.

A oto lista uczestników nagrodzonych w poszczególnych konkurencjach:


(więcej…)

SPOTKANIE WIELKANOCNE

25 kwiecień, 2012

SPOTKANIE WIELKANOCNE

Dnia 06.04.2012r. W Naszym Domu odbyło się śniadanie Wielkanocne, na którym  spotkali się wszyscy pracownicy lazarusa oraz  uczestnicy Śds . Obecnością zaszczyciła Nas także  pani Prezes Izabela Babraj. Po serdecznych życzeniach kosztowaliśmy się pysznymi daniami przygotowanymi przez salę kulinarną.

Nie zabrakło oczywiście pana muzyka, który umilał nam czas swoim graniem.

(więcej…)

Pierwszy Dzień Wiosny

23 marzec, 2012

Pierwszy Dzień Wiosny


W dniu 21.03.2012r.(środa) obchodziliśmy w Naszym Domu Pierwszy Dzień Wiosny. Naszymi gośćmi byli uczniowie z Gimnazjum nr 9 w Elblągu. Przez pracownię kulinarną został przygotowany pyszny poczęstunek, a czas umilał nam swoim graniem Nasz zespół w składzie: Józef Reczek, Marian Brzeski, Urszula Wilma, Marek Sadowski, Andrzej Czerniawski pod okiem terapeuty, Pana muzyka i Naszego kierownika. Oprócz muzyki nie zabrakło także wierszy napisanych przez Naszych poetów z okazji przywitania wiosny. Tradycyjnie również została spalona Nasza Marzanna zrobiona przez salę krawiecką i plastyczną.

MARZANNO, MARZANNO

TY ZIMOWA PANNO

ZRÓB MIEJSCE WIOŚNIE

UCIEKAJ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE

PIĘKNIE CIĘ ŻEGNAMY

WIOSNĘ WITAMY!!!!!

(więcej…)

DZIEŃ KOBIET

9 marzec, 2012

DZIEŃ KOBIET


W dniu 08 marca 2012 (czwartek) obchodziliśmy w Naszym Domu Dzień Kobiet. Nasi panowie  specjalnie dla wszystkich pań wręczyli kwiatki oraz życzenia z  tej okazji. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku przygotowanego przez salę kulinarną i wierszy napisanych przez Naszych poetów.

(więcej…)

WALENTYNKI

15 luty, 2012

W dniu 14 lutego 2012 (wtorek) obchodziliśmy w Naszym Domu Dzień Św. Walentego. Nasi uczestnicy z sali komputerowej i kulinarnej przedstawili scenariusz z tej okazji. Nie zabrakło oczywiście słodkiego poczęstunku i podarunków przygotowanych przez salę kulinarną i krawiecką.

Każdy z uczestników otrzymał Walentynkę. A Nasi poeci wyrecytowali swoje wiersze.

(więcej…)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 styczeń, 2012

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 20.01.2012 (piątek) obchodziliśmy w Naszym Domu Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Szkole nr 14 przynieśli dla Naszych uczestników podarunki i życzenia.

Oprócz życzeń od dzieci Nasi poeci w składzie: Janusz Siemieniewski, Sylwia Orłowska, Anna Małgorzata Siemieniewska, Maria Sokołowska i Józef Reczek wyrecytowali swoje wiersze.

Przez pracownię kulinarną został przygotowany pyszny poczęstunek, a czas umilał nam swoim graniem Pan Józef i Nasz szef.

(więcej…)

Spotkanie Wigilijne

3 styczeń, 2012

Spotkanie Wigilijne

Dnia 22 grudnia 2011r. W Naszym Domu odbyło się spotkanie Wigilijne, na które zostały zaproszeni opiekunowie Naszych podopiecznych oraz panie z Mopsu.

Początek imprezy rozpoczął się przywitaniem gości i podopiecznych, następnie Nasi aktorzy przedstawili Nam  jasełka, które wypadły świetnie!

Wspólnie łamaliśmy się chlebem, spożywaliśmy wigilijne dania (przygotowane oczywiście przez pracownię kulinarną oraz bliskich Naszych podopiecznych) Przy akompaniamencie kolęd zostały rozdane paczki oraz wręczone zostały kalendarze  na 2012 rok , przygotowane przez Naszą uczestniczkę z pracowni komputerowej.

(więcej…)