Program ograniczania skutków niepełnosprawności

Centrum Interwencji, Rehabilitacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu Ograniczenia Skutków Niepełnosprawności.

Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza „Lazarus” jako Organizacja Pożytku Publicznego od 2006 roku realizuje na teranie Elbląga, Powiatu elbląskiego oraz Powiatu braniewskiego „Program ograniczania skutków niepełnosprawności”, który w 90 % dofinansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Nasze Stowarzyszenie jest jedyną organizacją, która realizuje taki program na teranie tych powiatów.

Adresatami programu są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności w wieku aktywności zawodowej.

Wychodzimy naprzeciw osobom niepełnosprawnym i obejmujemy ich opieką w zakresie radzenia sobie z niepełnosprawnością (porady, wsparcie psychologiczne, nauka samoobsługi, korzystania ze sprzętu). Wspieramy takżeczłonków rodzin i opiekunów osób niepełnosprawnych w zakresie podnoszenia umiejętności sprawowania opieki nad nimi (nieodpłatne szkolenia).

Dowozimy do miejsca zamieszkania sprzęt rehabilitacyjny i urządzenia pomocnicze oraz specjalistów rehabilitantów, psychologa, doradcę zawodowego, pielęgniarkę, logopedę i pracownika socjalnego.

Naszym beneficjentom oferujemy sprzęt:

- wózki inwalidzkie,

- kule,

- laski,

- balkoniki,

- czwórnogi,

- trójnogi,

- rotory,

- ergometry rowerowe,

- tablice do ćwiczeń manualnych,

- aparaty słuchowe,

- glukometry,

- termometry głośnomówiące,

- ciśnieniomierze,

- białe laski

23 luty, 2010

Brak możliwości komentowania.