Wyjazd integracyjny – gospodarstwo agroturystyczne BRZOSTKOWISKO

Brzostkowisko- ośrodek położony w samym sercu lasu liściastego , blisko Rezerwatu Przyrody Natura 2000-bogatego w zwierzynę leśną i grzyby. 
Brzostkowisko to „oaza spokoju”, „dziewicze miejsce”,”„raj na ziemi”. 
A to z racji tego,że w odległości dwudziestu kilometrów nie ma jakichkolwiek autostrad, elektrociepłowni, przemysłu. Cisza i spokój.Najbliższe zabudowy w odległości 5 km od ośrodka. Występuje tu teren wyżynny- 100 metrów nad poziomem morza co sprawia szok tlenowy dla organizmu. Teren pofałdowany z występującymi rozpadlinami po 50 metrów wzdłuż koryta rzeki
W pobliżu przepływa rzeka Pasłęka(druga klasa czystości).
Teren fortyfikowany: liczne wąwozy,rowy czołgowe, bunkry,skarpy pionowe.
Przez swoją różnorodność Brzostkowisko to idealne miejsce dla spragnionych kontaktu z przyrodą. Świetne miejsce na przeprowadzenie survivalu w warunkach leśnych. 
Woda pitna wydobywana ze studni głębinowej-Woda, której czas przenikania wynosi 700 lat- na podłożu gliniastym, filtrowana, uzdatniana o niezwykłych wartościach mineralnych.
W ośrodku znajduję się kort do tenisa ziemnego,siatkówka, basen odkryty, oczko wodne z wysepką pośrodku, wieża widokowa,, staw po którym można pływać łódką i łowić ryby.
Przy ośrodku znajduje się gospodarstwo ekologiczne gdzie można skosztować ekologiczne sery i twarogi własnej produkcji. 
„Brzostkowisko” w roku 2012 otrzymało I miejsce w konkursie na najpiękniejsze gospodarstwo agroturystyczne, w Powiecie Braniewskim. 
Jest tutaj mini ZOO i ośrodek rehabilitacyjny dla zwierząt -są konie,kuce kozy, bydło azjatyckie,bawoły,dzikie kaczki.

Integrowaliśmy się trzy dni z podopiecznymi, terapeutami oraz rodzinami podopiecznych.

24 sierpień, 2017

Brak możliwości komentowania.