Realizacja Programu „Powrót do samodzielności”


10-letnie doświadczenie w organizowaniu wsparcia dla osób najbardziej pokrzywdzonych przez los – chorych, starszych i niepełnosprawnych pozwoliło na wypracowanie modelu pomocy najbardziej adekwatnego i skutecznego w początkowej fazie niepełnosprawności.Możliwość natychmiastowej rehabilitacji daje największe szanse na uzyskanie pełnej sprawności osób niepełnosprawnych. Taką sposobność daje program „Powrót do samodzielności” realizowany od 2006 r. w naszym mieście, który oferuje bezpłatnie nie tylko natychmiastową interwencję, kompleksową pomoc ale również profesjonalne doradztwo i wsparcie. Do pracy przy tym zadaniu angażujemy 10 rehabilitantów, psychologa, pracownika socjalnego, logopedę, pielęgniarki, pracownika wypożyczalni sprzętu i kierowcę.
Często zapominani, przykuci do wózków inwalidzkich czy łóżek, odarci z nadziei na poprawę swojego zdrowia i samodzielnego funkcjonowania niepełnosprawni trafiają do naszego programu, który dla nich jest zazwyczaj „ostatnią deską ratunku”. Dla naszych specjalistów beneficjenci programu są często nie lada wyzwaniem, w sytuacjach gdzie lekarze diagnozują beznadziejność przypadku lub brak jakiekolwiek szansy na poprawę sprawności. Niesamowite zaangażowanie specjalistów połączone z odpowiednio dobranym sprzętem rehabilitacyjnym i zmotywowanym pacjentem przynosi bardzo często zaskakujące rezultaty. Każda osoba niepełnosprawna objęta jest w okresie od 3 do 6 miesięcy bezpłatną pomocą i bezpłatnym wypożyczeniem sprzętu, który również dowozimy i montujemy nieodpłatnie. W tym 5 – letnim okresie realizacji w/w programu objęliśmy pomocą 649 osoby. Spośród wszystkich zgłaszających się osób wybieramy najbardziej potrzebujących m.in. są to osoby po wypadkach komunikacyjnych, wypadkach przy pracy, osoby z chorobą nowotworową, osoby po wylewach i udarach.
Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 55 642 70 05 wew. 108

10-letnie doświadczenie w organizowaniu wsparcia dla osób najbardziej pokrzywdzonych przez los – chorych, starszych i niepełnosprawnych pozwoliło na wypracowanie modelu pomocy najbardziej adekwatnego i skutecznego w początkowej fazie niepełnosprawności. Możliwość natychmiastowej rehabilitacji daje największe szanse na uzyskanie pełnej sprawności osób niepełnosprawnych. Taką sposobność daje program „Powrót do samodzielności” realizowany od 2006 r. w naszym mieście, który oferuje bezpłatnie nie tylko natychmiastową interwencję, kompleksową pomoc ale również profesjonalne doradztwo i wsparcie. Do pracy przy tym zadaniu angażujemy 10 rehabilitantów, psychologa, pracownika socjalnego, logopedę, pielęgniarki, pracownika wypożyczalni sprzętu i kierowcę. Często zapominani, przykuci do wózków inwalidzkich czy łóżek, odarci z nadziei na poprawę swojego zdrowia i samodzielnego funkcjonowania niepełnosprawni trafiają do naszego programu, który dla nich jest zazwyczaj „ostatnią deską ratunku”. Dla naszych specjalistów beneficjenci programu są często nie lada wyzwaniem, w sytuacjach gdzie lekarze diagnozują beznadziejność przypadku lub brak jakiekolwiek szansy na poprawę sprawności. Niesamowite zaangażowanie specjalistów połączone z odpowiednio dobranym sprzętem rehabilitacyjnym i zmotywowanym pacjentem przynosi bardzo często zaskakujące rezultaty. Każda osoba niepełnosprawna objęta jest w okresie od 3 do 6 miesięcy bezpłatną pomocą i bezpłatnym wypożyczeniem sprzętu, który również dowozimy i montujemy nieodpłatnie. W tym 5 – letnim okresie realizacji w/w programu objęliśmy pomocą 649 osoby. Spośród wszystkich zgłaszających się osób wybieramy najbardziej potrzebujących m.in. są to osoby po wypadkach komunikacyjnych, wypadkach przy pracy, osoby z chorobą nowotworową, osoby po wylewach i udarach. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt tel. 55 642 70 05 wew. 108


12 grudzień, 2011

Brak możliwości komentowania.