Powrót do samodzielności – wznowienie programu


Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza LAZARUS wznowiło realizację projektu pn. „Powrót do samodzielności”, który współfinansowany jest ze środków PFRON. Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych. Beneficjentami pomocy są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności.

W ramach projektu funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i urządzeń pomocniczych, która świadczy bezpłatne usługi w zakresie:

-    doradztwa oraz odpowiedniego dopasowania sprzętu wg potrzeb osoby niepełnosprawnej,

-    bezpłatnego dowozu tego sprzętu do miejsca zamieszkania beneficjenta.

Od czerwca 2011 roku podpisaliśmy 46 umów bezpłatnego użyczenia sprzętu rehabilitacyjnego. Sprzęt po dostosowaniu indywidualnych potrzeb pacjenta przez konsultację specjalistów: pracownika socjalnego i rehabilitanta zostaje dostarczony na adres zamieszkania beneficjenta, który może z niego korzystać przez okres 3 miesięcy. Istnieje również możliwość miesięcznego przetestowania wybranego urządzenia rehabilitacyjnego, która pomoże podjąć decyzję przez jego ewentualnym zakupie. Do najczęściej wypożyczanego sprzętu należą: łóżka rehabilitacyjne, materace pneumatyczne, ergometry rowerowe, chodziki, rotory oraz lamy sollux.

Wszystkich tych, którzy nie korzystali z tej formy pomocy serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji pod nr telefonu 55 642 70 05 lub osobiście w siedzibie Stowarzyszenia.

24 sierpień, 2011

Brak możliwości komentowania.